Pajero pinin 2L GDI 129k 5dv

Sem môžete písa? dotazy, skúsenosti a rôzne ?a?šie príspevky technického charakteru.

Pajero pinin 2L GDI 129k 5dv

Poslaťod 2pracant0 » 06 Jan 2010, 14:07

Chcel by som vediet ci je vhodne Pajero pinin na offroad.Podla mna zapinatelny pohon vsetkych kolies, pridavna prevodovka a uzavierka medzinapravoveho diferencialu je na take male auto celkom slusne a po neakych tych upravach ma dobre predpoklady byt paradnym offroadom. Ale chcel by som vediet nazor skusenejsich offroadovych nadsencov, pripadne by neuskodili neake tie rady. Dakujem
2pracant0

Re: Pajero pinin 2L GDI 129k 5dv

Poslaťod hollyml » 06 Jan 2010, 21:56

Pinin nie je uplne naozajstny offroad. Aj ked niektore verzie prebrali typ pohonu a prevodove ustrojenstvo z velkeho Pajera stale to nie je uplne ono. Ma pevnu zadnu napravu co mu dava celko slusne krizenie a ked sa obuje do kvalitnych topanok tak mu to celkom ide. Ale aj tak mu este nieco chyba aby sa zaradil do kategorie pravych offroadov ako napr. Suzuki Samurai, Jimny (po upravach).
Teraz ked toto pisem tak si uvedomujem, ze vlaste to auto ma vsetky predpoklady na celkom dobre terenne auto ale ...
Myslim, ze v grecku je Pajero klub kde jazdia hlavne na Pininoch.
http://www.youtube.com/watch?v=G0ACe3Qq ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=5dIaYDmb ... re=related
L200 2,5 DI-D (dievca pre vsetko)
RC car:
MB Unimog U5000 Expedition - AXIAL SCX10 f. 2,4 GHz
Chevy Blazer K5 - AXIAL SCX10
Pajero Tamiya CC-01 + upravy.
Drift: Dodge Challenger - Tamiya TB-03D

www.pajero-club.sk
www.rcexpedition.sk
Obrázok užívateľa
hollyml

Poslaťod 2pracant0 » 06 Jan 2010, 22:46

Myslim si ze aj samurai aj Jimy museli niekde zacat, ved kto by to bol o nich povedal,ze take male autka a co vsetko dokazu prejst a zdolat. Ja si myslim,ze by trebalo dat sancu aj Pininu. Ja teraz o jeho kupe zatial len uvazujem ale je dost pravdepodobne,ze si ho aj kupim, ale zatial este zbieram informacie. Moj dalsi vyber by mohlo byt 3dv pajero 2.8 td pripadne kratky patrol ale tam som este nerozhodny. Uvidim ved do leta casu dost.
2pracant0

Poslaťod Patrol » 07 Jan 2010, 16:49

No, ?o sa týka mojich informácií o jimny alebo samuraj, pri prezutí na va?šie pneu odchádzajú poloosi, v prípade pinin bude asi to isté. Ak ich vymenili, tak znovu odišli a musí sa to rieši? a kúpi? pevnostné poloosi a zmeni? prevody, poprípade ?ipnú? motor.Kúúúp PATROLA :!: :!: :!: :mrgreen:
Patrol

Poslaťod 2pracant0 » 07 Jan 2010, 20:07

No s tymi poloosami sa ma moc nepotesil. A pri patrole a pajere sa to nestava???
2pracant0

Poslaťod hollyml » 07 Jan 2010, 22:49

Pri Patrole dost casto :oops: a pri Pajere nikdy :twisted: .
To samozrejma zartujem. My s Petom C. sa takto radi drazdime a strasne sa tesime ked mozme na vyjazdoch jeden druheho potiahnut.

Ale naspat k teme. Na Pajere taketo zavady takmer nepozname. Co sa tyka Pinina tak tam skusenosti s teren. pneumatikami a jazdou v narocnom terene velmi nemam. Aj ked robili sme predvadzania Mitsubishi na horehroni, kde sme jazdili aj s Pininom a bez problemov zvladal vsetko.

PS: Posledne som tahal ja jeho. :lol:
L200 2,5 DI-D (dievca pre vsetko)
RC car:
MB Unimog U5000 Expedition - AXIAL SCX10 f. 2,4 GHz
Chevy Blazer K5 - AXIAL SCX10
Pajero Tamiya CC-01 + upravy.
Drift: Dodge Challenger - Tamiya TB-03D

www.pajero-club.sk
www.rcexpedition.sk
Obrázok užívateľa
hollyml

Poslaťod Jenki » 08 Jan 2010, 01:58

Pridám sa do debaty :) nech v tom Peter nie je sám...
Pokia? viem, na Pinin sa nerobia podvozkové kity (teda aspo? Ironman ich nemá v ponuke) neviem ako Old Man EMU. Na toto auto by som to považoval za nevyhnutné, ak má ís? do terénu. ?alej sú tam tuším rozdiely vo vybavení podvozku medzi krátkou a dlhou verziou, treba to overi?, ale jedna z nich nemá uzávierky - je to len trvalá 4kolka (myslím že práve dlhá). Možno to závisí aj od roku výroby (Tomáš, to by si mohol vyzisti? :mrgreen: )
Ke?že som sa teraz v poslednej dobe snažil vyskúša? si všetky možné Pajerá, tak jeden poznatok: Žiadne Pajero, dokonca ani Pinin sa nedá porovnáva? s Jimnym alebo Samurajom. Obidve Suzuki sú aj oproti Pininu rebri?áky, to mi ver. Aj v Pinine sa cítiš ako v dospelom aute, žiadne tvrdé spartanské sedenie, málo miesta a podobne, proste pohodlná, (síce malá) limuzínka...

Akurát na potiahnutie možno budú sta?i? traky z gatí ako na Samuraja :D :D :D a nebude treba zapína? navijak. :mrgreen: :lol: :lol: :lol:
Jenki
Patrol GR 2,8TD6
Pajero II 3,5 V6 automat SWB
(Pajero II 2.5TD LWB/pred.)
(Pajero I 2.5TD SWB/pred.)
Obrázok užívateľa
Jenki

Poslaťod JanoS » 08 Jan 2010, 18:17

Typ pohonu pri Pinine závisí od typu motora a verzie karosérie. 1.8 l má trvalú štvorkolku, kým volite?ný pohon 4x4, redukciu a uzávierky(u) má motor 2,0 l. Do Pinina sa dodávali iba benzínové motory (myslím). Taktiež je rozdiel pohonu pri 3 a 5 dverovom Pinine. 3 dv. má všetky tie "terénne" vymoženosti aj v 1,8 prevedení, kým 1,8 l 5 dv. nie.
Pod?a m?a je dos? rozdiel medzi Pininom a nech aj 3dv. Pajerom alebo Patrolom. Tie dve sú pod?a m?a viac stavané do terénu, jednak robustnos?ou a jednak terénnym vybavením.
Svojho ?asu som tiež o ?om uvažoval, ale ke?že auto by som využil asi viac na cestu, tak spotreba a výsledky crash testov (NCAP) ma od neho odrádzajú (ale ešte nie je celkom zavrhnuté :) )
RC Mitsubishi Pajero Metal Top; HITEC Optic 6 Sport 4O MHz, kanál 53
Obrázok užívateľa
JanoS

Poslaťod 2pracant0 » 09 Jan 2010, 14:04

A nevie niekto poradit odkial by som zohnal suce pajero alebo patrola? Popripade dake navrhy,odkazy, stranky... ?
2pracant0

Späť na Technické informácie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia